Через особливості роботи багато людей відчувають дискомфорт в районі спини. З цієї причини важливо розуміти, як вибрати і як правильно покласти ортопедичний матрац. Це дозволить організувати ефективний захист від погіршення ситуації. Важливо проаналізувати сучасний ринок, знайти на ньому найякіснішу продукцію. Потім треба приділити увагу вибору жорсткості. Занадто жорсткий матрац не може адекватно підлаштовуватися під вигини спини, які утворюються природним чином. З деякими діагнозами зовсім варто відмовитися від таких матраців. Серед них міжхребцева грижа, остеохондроз. Треба звертати увагу на деякі нюанси для грамотного вибору. Це дозволить задовольнити актуальні потреби в повному обсязі.

Як вибрати ортопедичний матрац для хворої спини?

Дуже важливо зробити все правильно. Спальне місце повинне бути максимально комфортним, щоб негативні наслідки не ставали ще більш суттєвими. Занадто жорсткий або м'який матрац шкодять спині. Наприклад, м'який не може нормально витримувати навантаження, через що на хребет і м'язи лягає додаткове напруження. Це виключає повноцінне відновлення і відпочинок, що нерідко призводить до загострення захворювань.

Оптимальним варіантом, на думку більшості експертів, стає середній рівень жорсткості. Важливо, щоб цей показник знаходився на середньому рівні. Це дозволить забезпечити природне положення хребта. В такому випадку усуваються больові відчуття, тому що м'язи спини отримують можливість нормально розслабитися. Також забезпечується повноцінна циркуляція крові під час сну. Серед основних особливостей вибору матраців різної твердості можна відзначити:

  • Занадто жорсткий створює підвищений тиск на стегна і плечі, через що у попереку немає підтримки. Хребет починає перебувати в неприродному для себе становищі.
  • Занадто м'який починає нагадувати гамак, що також не дає хребту перебувати в потрібному положенні.
  • Середній варіант забезпечує рівномірну підтримку тіла, коли всі його контури повторюються матрацом.

Правильний вибір - гарантія здоров'я

Якщо вибрати ортопедичний матрац правильно, можна буде мінімізувати больові відчуття в районі спини під час відпочинку. Для профілактики сколіозу піде моделі з середньою або високою жорсткістю. Для дітей оптимальним вибором вважаються безпружинні моделі. Для людей середнього віку підійде середня жорсткість, а для літніх краще зупинити свій вибір на м'якості.