Багато людей проводять час на дивані досить часто. Можна створити там більш комфортні умови для відпочинку. Для цього існують спеціальні матраци на диван. Якщо правильно підібрати матрац, можна зробити процес відпочинку максимально приємним, забезпечити повноцінне відновлення сил. Якщо він буде неякісним, можуть виникнути неприємні наслідки у вигляді дискомфорту і болів в спині. Дуже просто виключити виникнення таких наслідків, якщо відповідально підійти до вибору якісного матраца.

Характеристики диванних матраців

На сучасному ринку представлений великий асортимент такої продукції, яка може володіти найрізноманітнішими властивостями і характеристиками. Для кухонного куточка треба вибирати тонкий матрац. Зазвичай він складається з пружного поролону. Для забезпечення справжнього комфорту під час відпочинку на дивані треба придбати спеціальний ортопедичний матрац. Він відноситься до спини максимально дбайливо. Для диванів, що не розкладаються, матраци дешевше і простіше. Але вони не призначені для по-справжньому комфортного відпочинку.

Існує п'ять основних рівнів жорсткості у матраців, починаючи від самого м'якого і закінчуючи найбільш жорстким. Даний показник дозволяє зрозуміти, на яке навантаження розрахована виріб. М'які моделі призначені для людей, які важать небагато. Для більшості сучасних диванів зазвичай використовуються матраци середнього рівня жорсткості, що дозволяє створити для людей різної ваги оптимальні умови.

З яких матеріалів виготовляються наповнювачі?

Вибір наповнювача є дуже важливі етапом. Серед яких є з пружинами і поролоном. Останній варіант передбачає використання синтетичного матеріалу, які разом з пружинами може забезпечити відмінну якість. У моделях без пружин поролон надає одночасно і пружність, і м'якість. Його основною властивістю вважається щільність. Чим її показники вище, тим дорожче і довговічніше виявиться матрац. Високоеластичного піна вважається найбільш комфортним і міцним матеріалом.

Головний наповнювач, який регулює жорсткість в Топпер - кокосова койра. Матраци на її основі будуть більш жорсткими, з відсутністю нерівностей.

Що стосується пружин в матрацах, то існує три основні різновиди:

  • Змійка, яка представляє собою вид посилення для поролонових блоків. Вона не застосовується окремо. На каркасі розміщується кілька пружин. Такий варіант може видавати скрипи під час використання через ефект гамака.
  • Пружинний блок - це конструкція з певної кількості пружин на одній основі. Даний варіант характеризується доступністю, але він не має ортопедичний ефект. Головним плюсом вважається невисока вартість.
  • Незалежні пружини - це оптимальне рішення, тому що дозволяє розподілити навантаження рівномірно.

Як зробити правильний вибір?

Щоб диван на матрац володів усіма потрібними параметрами для комфортної експлуатації, до вибору треба підійти уважно. Насамперед варто звернути увагу на жорсткість. Додатковою перевагою стає ортопедичний ефект, але за нього доведеться заплатити більше грошей.