Багато активно користуються ортопедичними матрацами, які мають масу експлуатаційних переваг, допомагають створити комфортні умови для повноцінного відпочинку. Але далеко не кожен знає прості правила, за допомогою яких термін служби можна продовжити в значній мірі. Важливо звернутися в перевірений інтернет-магазин матраців, щоб під конкретні потреби гарантовано вибрати якісну модель. Потім треба дотримуватися нехитрих порад, що і допоможе зробити термін використання набагато більш тривалим.

На матраці можна стрибати і не варто його перевантажувати

Такі вироби призначені для того, щоб навантаження розподілялося рівномірно в сидячому або лежачому положенні. Практично всі виробникові не рекомендують стрибати на них. Через вертикальних або точкових навантажень пружини можуть деформуватися, причому є незворотнім. Також це загрожує продавливанием матеріалів, що впливає на основні якісні характеристики.

Всі матраци розраховані на конкретний рівень навантаження, який вказується виробником. У характеристиках варто інформація про те, яке граничне тиск здатний витримати спальне місце. Під час вибору треба враховувати ці рекомендації, роблячи додатково запас хоча б у десять кілограмів. У зворотному випадку ризик зіпсувати виріб буде дуже високим.

Інші корисні поради

Важливо використовувати ортопедична основа. Завдяки йому гарантується повноцінне провітрювання вироби. Рейкове підставу з ламелями вважається ідеальним рішенням. Якщо матрац пружинний, можна вибрати вузькі ламелі. Це дозволить поліпшити ортопедичні якості моделі і зберегти цілісність пружин.

Матрац треба постійно перевертати, щоб різні частини тіла впливали на різні елементи вироби. В такому випадку вдається забезпечити рівномірне спрацьовування. Бажано перевертати матрац для цього раз в три місяці, змінюючи місця для голови і ніг.

Для двосторонніх моделей перевертати їх треба раз на півроку. Це забезпечує провітрювання, повноцінне розподіл навантаження, що позначається на експлуатаційному терміні. Якщо ігнорувати таке правило, матрац може прослужити приблизно в три рази менше.

Виріб потрібно пилососити приблизно раз в два тижні. Прибирати треба хоча б чохол. При цьому по тканині треба не просто проводити шлангом, а й додатково натискати на неї. Позитивним впливом володіє спеціальний захисний наматрацник. Він виконує такі функції:

  • Захист від зайвої вологи.
  • Захист від пятин, забруднень і пилу.

Як себе вести, якщо на матрац потрапила рідина?

Вона може надати на нього істотний негативний вплив, деформувати наповнювач, залишити неприємний запах, створити для розмноження бактерій ідеальні умови. Тому, якщо рідина потрапляє на матрац, треба зняти наматрацник, якщо він є. Його відразу треба випрати, а решту рідина прибрати за допомогою ганчірок або чогось подібного. Можна скористатися феном, але тільки холодним, щоб прибрати зайву вологу, відновити виріб. Тепле повітря небажаний в такій ситуації, тому що через його впливу можуть виникати деформаційні процеси.