На хребет практично кожної людини, яка веде активний спосіб життя, лягають значні навантаження. Це збільшує важливість повноцінного відпочинку. Щоб добре поспати, потрібен якісний матрац. Він дозволяє м'язам нормально розслабитися і відпочити організму за ніч. Важливо приділити вибору жорсткості особливу увагу, щоб отримати комфортні умови для використання. Можна звернутися для цього в спеціалізований інтернет-магазин матраців, менеджери якого допоможуть здійснити вибір.

Жорсткість є один з найважливіших критеріїв. Відрізнятися вона може в залежності від використовуваного наповнювача. Латекс вважається самим м'яким. Койра кокоса вважається найжорсткішим наповнювачем. На рівень пружності безпосередній вплив надають пружинні блоки. Немає універсального рішення в плані жорсткості матраца, тому що все залежить від безлічі особливостей організму. Треба враховувати стан опорно-рухового апарату, вік, статура і інші фактори.

М'які ортопедичні матраци

Такі моделі приймають форму анатомічного положення відпочиваючого на них людини, що позитивно впливає на якість сну. Навантаження в даному випадку розподіляється рівномірно, що нормалізує процеси кровообігу. Але такий формат може підійти далеко не кожному. Для людей старше 50 це оптимальне рішення. Для худих людей це також гарне рішення, яке підтримує хребет у правильному положенні. Цей рівень жорсткості підійде для вагітних жінок, а також людей з постійними болями в районі спини. Підтримка хребта і поліпшення кровообігу позитивно впливають на якість відпочинку і сну. В якості наповнювача тут найчастіше застосовуються натуральні матеріали, але можуть і синтетичні.

Середня жорсткість

Це найкраще рішення для молодих людей, які отримують рівномірну підтримку хребта. Вдається зняти з м'язів напруги. Фахівці рекомендують такий матрац для тих, хто не дуже активний в житті. Серед наповнювачів можна відзначити койру кокоса і латекс. На сучасному ринку можна знайти моделі з пружинами в незалежних блоках або зовсім без пружин. Під час вибору треба максимально активно тестувати матрац. Можна прилягти на нього. Якщо є труднощі, треба проконсультуватися з фахівцем.

Напівтверді моделі

Це оптимальне рішення для таких категорій людей:

  • Люди, чия маса становить до 90 кг.
  • Представники зрілого віку.
  • Ті, у кого є болі в спині.

Такі моделі фіксують хребет в правильному положенні.

Жорсткі матраци

Вони забезпечують ідеальне положення хребта під час відпочинку, можуть витримати значні навантаження. Для дітей і підлітків це оптимальний варіант. Можна використовувати їх в якості ефективної профілактики виникнення проблем з опорно-руховим апаратом.

Що ж вибрати?

Все залежить від актуальних потреб і особливостей людського організму. Треба враховувати, що на розуміння жорсткості впливає вага, вік, зріст, спосіб життя людини. Максимально правильний зробити вибір допоможуть менеджери по телефону або при візиті в виставкових залах.