Під час вибору матраца насамперед треба звертати увагу на габаритні розміри. Важливо, щоб розміри матраца і ліжка відповідали одна одній якнайширшу точно. Це забезпечить комфортну експлуатацію. Щоб матрац міг нормально виконувати ортопедичні функції, він повинен знаходитися на рівній поверхні. Довжина виробу повинна мінімум на 15 см перевищувати зростання людини, щоб забезпечити комфортний сон. Сучасні виробники пропонують придбати матраци недорого, що дозволяє зробити це без шкоди для сімейного бюджету. Головне вибрати надійний бренд і правильне місце для здійснення покупки.

Довжина, ширина і висота матраців

Для дорослої людини бажано вибирати довжину від 190 до 220 см, що залежить від його зростання. Для дитячих моделей вибір ширший, що дозволить знайти ідеальне рішення в кожному окремому випадку.

Відповідно до показників ширина можна виділити кілька основних видів виробів:

  • Односпальні. Тут стандартні показники ширини становлять 80 і 90 см. Для підлітків це непоганий варіант, але для дорослої людини краще вибрати щось побільше.
  • Полуторні. Стандартний варіант володіє шириною 120 см.
  • Двоспальні. Їх габарити варіюються в межах від 140 до 200 см. Моделі від 180 см досить широкі, щоб використовувати їх для двох дорослих і одного маленького дитини.

Висота може відрізнятися кардинально в різних моделях. На її показники безпосередньо впливає матеріал додаткового шару, тип пружинного блоку і деякі інші характеристики. Важливо враховувати під час вибору, що матрац повинен перевищувати висоту внутрішньої бокової частини ліжка. Якщо у людини зайву вагу, краще придбати більш високий матрац для якісного розподілу навантаження. Найтонші моделі прийнято використовувати для диванів. Дитячі володіють приблизно такий же висотою. Пружинні можуть варіюватися в межах від 16 до 25 см. Висота безпружинних моделей становить від 12 до 35 см. Завдяки такій різноманітності параметрів під конкретні потреби можна знайти ідеальний матрац. Він дозволить забезпечити повноцінні умови для здорового і комфортного відпочинку.

Нестандартні моделі матраців

Деякі виробники відповідних виробів використовують не тільки стандартні розміри, але і виходять за рамки. В такому випадку можна вибрати моделі з кроком від 5 до 10 см. Нескладно також відшукати виробника, який візьметься за виготовлення матраца за індивідуальними мірками. Послуга відрізняється відносною доступністю. В даному випадку доведеться заплатити всього лише відсотків на десять більше, ніж за готовий виріб, вироблене за стандартними розмірами.

Традиційною формою вважаються прямокутні матраци, але також вони можуть володіти круглою формою. Серед їх основних розмірів по діаметру можна відзначити показники від 200 до 240 см з кроком в 10. Виробники такої продукції пропонують пошиття за індивідуальним замовленням, що дозволяє отримати оригінальний виріб з повним набором важливих експлуатаційних переваг.