За допомогою правильного вибору якісного ортопедичного матраца можна зробити сон більш глибоким. Треба звернути увагу на наповнювач, від якого залежить дуже багато чого. Можна придбати матрац на диван або на ліжко, але треба насамперед звертати увагу на його якісні характеристики. Ретельний підхід стає своєрідною гарантією ідеального вибору.

Види наповнювачів для матраца і їх особливості

Сучасні виробники використовують найрізноманітніші матеріали в якості наповнювача, які можуть мати різні властивості. Кожен матеріал має свої унікальні характеристики, плюсами і мінусами. Серед найпоширеніших варіантів можна відзначити:

  • ППУ.
  • Кокосову койру.
  • Повсть.
  • Натуральний латекс.
  • Шерсть і т.д.

Щоб зробити правильний вибір, треба уважно вивчити всі переваги і недоліки.

Кокосове волокно

Використання кокосової койри вважається одним з найпоширеніших варіантів на сучасному ринку. Завдяки такому матеріалу створюються матраци середньої і високої жорсткості, які дуже ефективні у використанні. Матеріал забезпечує якісний сон, профілактику розвитку різних проблем з опорно-руховим апаратом. Матраци з таким наповнювачем не викликають алергічних реакцій, мають чудові показниками безпеки, надійності. Поєднується матеріал з поролоном і іншими видами основ, що дозволяє отримувати двосторонні варіанти підвищеного рівня комфорту. Не позбавлений матеріал недоліків, серед яких можна відзначити високу вартість.

Пінополіуретан

Він вважається одним з найпоширеніших варіантів завдяки оптимальному співвідношенню якості і вартості. ППУ дозволяє забезпечити повторення матрацом вигинів людського тіла, якісну підтримку хребта, комфорт сну. Його недоліком вважається не така довговічність, як у деяких інших матеріалів.

Повсть

Даний матеріал виходить за допомогою поєднання штучного і натурального волокна під впливом з боку високої температури. Він може бути жорстким, м'яким, виступає в якості своєрідного бар'єру між іншими верствами. Найчастіше повсть використовуються в матрацах з пружинними блоками. Він дозволяє рівномірно розподілити вагу людини.

Латекс

Він може бути, як натуральним, так і синтетичним. У першому випадку для виробництва використовується сік каучукового дерева, який спінюється за спеціальною технологією. Серед основних переваг даного матеріалу можна відзначити досить високий рівень жорсткості, забезпечення повітряної циркуляції для додаткового комфорту, тривалий термін експлуатації, можливість розвантажити спину, підлаштуватися під контури людського тіла. Додатковою перевагою стає позичена нормального балансу вологості, що забезпечує додатковий комфорт. Часто латекс застосовується в комбінації з іншими матеріалами. Його мінусом можна назвати високу вартість. Але зате даний варіант підходить для тих, у кого є проблеми з суглобами.