Ортопедичні матраци: що це?

Для спокійного, глибокого та здорового сну правильне облаштування спального місця означає дуже багато. Основне призначення матраца - оптимізація навантаження на хребет, підтримка анатомічно правильного положення тіла. Не менше значення має і комфортність. Матеріал, з якого виконаний матрац, повинен бути гіпоалергенним, забезпечувати повітрообмін, пружини (за їх наявності) не повинні видавати жодних звуків. Це два основних фактори, які необхідно врахувати для правильного вибору матраца.

Особливість анатомічних моделей – повторення контурів тіла людини. Чим жорсткіший виріб, тим меншою мірою виражена ця властивість. Однак це не означає, що жорсткі моделі гірші за м'які. Для вибору найкращої жорсткості бажано проконсультуватися з лікарем. Це дозволить об'єктивно визначити стан кісток та м'язів, щоб підібрати найкращий варіант.

Класифікація ортопедичних матраців

Залежно від особливостей конструкції, розрізняють пружинні та безпружинні модифікації. У виробах першої категорії пружини відрізняються за матеріалом виготовлення та кількістю витків. Крім того, вони можуть бути з'єднані між собою (бонель) або бути незалежними (кожна пружина розміщена в відокремленому чохлі). Модифікації із незалежними пружинами обходяться дорожче, але мають більш тривалий (близько десятка років) робочий ресурс. Особливість безпружинних матраців у тому, що вони утворені одним або декількома матеріалами з різним ступенем жорсткості.

Друга класифікаційна ознака — вид наповнювача. У цій якості застосовують як природні, і синтетичні матеріали. Кожен із варіантів має свої переваги та недоліки:

  • ППУ;
  • меморікс;
  • латекс - натуральний чи штучний;
  • кокосова койра;
  • струттофайбер;
  • холофайбер.

ППУ (поролон) — найдешевший варіант із усіх перерахованих. Однак на цьому його позитивні риси закінчуються. Матеріал недовговічний, з мінімальною повітропроникністю, надовго зберігає запахи.

Меморікс (меморіформ) – спінений поліуретан з ефектом пам'яті. Легко відновлює початкову форму після того, як навантаження знято. Здійснює мінімальний тиск на тіло.

Латекс. При виготовленні матраців застосовується матеріал із натуральної та штучної сировини. Основні переваги – висока комфортність, екологічна безпека, оптимальна терморегуляція, здатність витримати значну масу. Латекс не гігроскопічний, не акумулює запахи. Вироби цього матеріалу не можна назвати дешевими, але цей мінус компенсується значним робочим ресурсом виробів — двадцять і більше років.

Койра – природний матеріал, який отримують із кокосової пальми. Основна відмінність – висока пружність. Кокосова койра не схильна до гниття, зберігає властивості при впливі вологи, неприваблива для плісняв та інших патогенних мікроорганізмів. Жорсткість висока. Як правило, цей матеріал комбінують з іншими, м'якшими, щоб відпочинок був комфортнішим.

Струттофайбер - поєднання природних волокон (бавовна, льон, шерсть, бамбук) із синтетикою (поліестер). Поєднує всі переваги натуральних та синтетичних матеріалів. Сировиною для виготовлення холлофайбер є поліефірне волокно. Матеріал добре зберігає форму, повітропроникний.

Де можна замовити та купити купити хороший ортопедичний матрац в Києві?

Насамперед, важливо робити покупку у перевіреній фірмі. Мережа складів ортопедичних матраців пропонує купити матраци з ортопедичним ефектом. В асортименті понад 6 тисяч найменувань. Нас вирізняє оперативна доставка продукції. Всі товари, представлені в каталозі, є у наявності. Фірма приймає заявки на виготовлення матраців нестандартних габаритів. Час виготовлення становить від 4 до 7 днів. Якщо сума замовлення перевищує 2500 гривень, доставка (Київ, Україна) безкоштовна. При запізненні кур'єра від 1:00 компанія бере всі витрати, пов'язані з доставкою, на себе. Можливе повернення неякісного товару протягом 180 днів. Якщо розміри або жорсткість виробу не підійшли, можна обміняти модель на потрібну протягом 14 днів.